५० करोड प्रयोगकर्ताको एकाउन्ट ह्याक भयो : याहू

Fri, Sep 23rd, 2016:मा प्रकाशित

इन्टरनेट कम्पनी याहूले आफ्ना लगभग ५० करोड प्रयोगकर्ताको एकाउन्ट ह्याक भएको पुष्टी गरेको छ । ह्याक गरिएका डाटामा प्रयोगकर्ताको नाम, इमेल ठेगाना, फोन नम्बर, जन्मदिनको विवरण र पासपोर्ट समेत रहेको कम्पनीले जनाएको छ ।
याहुुले एक वक्तव्य जारी गर्दै प्राविधिक जगतमा राष्ट्र समर्थित अनलाइन हयाकिंग र चोरी सामान्य भएको बताएको छ । साइबर जगतमै अहिलेसम्मको ठूलो र गम्भिर आक्रमण भएको याहूले दावी गरेको छ । गत अगष्टमा पिस नाम गरेको एक ह्याकरले २० करोड बढी प्रयोगकर्ताको एकाउण्टमा रहेका महत्वपूर्ण जानकारी बेच्ने कोशिष गरेको थियो ।

पटकपटक भएका साइबर आक्रमणको बिषयमा अमेरिकी संघीय अनुसन्धान व्यूरो एफविआईले अनुसन्धान जारी राखेको जनाइएको छ । गत जुलाइमा अमेरिकी टेलिकम कम्पनी भेरिजोनले याहूलाई ४ सय ८० करोड डलरमा खरिद गरेको थियो ।

अहिलेको यो हयाकिङले सो खरिद र मूल्याङ्कनमा कस्तो असर पर्छ भन्ने कुरा भने खुलाइएको छैन । याहुले आफ्ना प्रयोगकर्ताहरुलाई २०१४ सालदेखि आफ्नो पासवर्ड परिवर्तन नगरेकाहरुले तुरुन्त परिवर्तन गर्ने पनि भनेको छ ।

यो पोष्ट तपाईलाई कस्तो लाग्यो कृपया पढीसकेपछि Share गर्न नभुल्नुहोस ।
Pin on PinterestPrint this page
हाम्रा हरेको प्रकाशनलाई फेसबुकमा पढ्न तथा हेर्नको लागि यहाँ लाइक गर्नुहोस।

कृपया प्रतिकृया दिनुहोस

You must be Logged in to post comment.